Trwa ładowanie...
prąd

Za prąd zapłacisz jeszcze więcej. Dwa razy więcej...

Czas zacząć oszczędzać prąd! Dostawcy energii zażądali zgody na wprowadzenie podwyżek cen energii. We wnioskach skierowanych do URE domagają się zgody na wzrost o 13 - 22 proc.

Share
Za prąd zapłacisz jeszcze więcej. Dwa razy więcej...
Źródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d3vlaur

Dla Urzędu Regulacji Energetyki wzrost jest za wysoki. W poprzednich latach przystawał na podwyżkę o połowę niższą od proponowanych przez dostawców energii - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ile, jeśli i tak byłoby tym razem, będzie to kosztować polską rodzinę?

Połowa rachunku to cena prądu, reszta to opłata za jego dostarczanie. Przy założeniu, że przeciętne gospodarstwo domowe płaci za prąd ok. 1,2 zł rocznie, to rachunek, w przeciągu 12 miesięcy, wzrośnie o 60 zł. A już teraz nasz kraj, po uwzględnieniu siły nabywczej, płaci za energię prawie najwięcej w UE. Więcej płacą tylko Węgrzy.

A będzie jeszcze gorzej. Eksperci nie mają złudzeń. Za dziesięć lat prąd będzie dwa razy droższy! Cena będzie wyższa, bo inaczej zabraknie pieniędzy na modernizację bloków energetycznych i sieci energetycznych - tłumaczy na łamach gazety Janusz Steinhoff, były minister gospodarki.

jk - wp.pl / Dziennik Gazeta Prawna

d3vlaur

Podziel się opinią

Share
d3vlaur
d3vlaur