Trwa ładowanie...
d3jmiuv

ZA Puławy mają umowę na sprzedaż melaminy wartości ok. 251 mln zł netto

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" zawarła umowę ze spółkami: Kronospan Chemical Szczecinek, Kronospan Mielec, Diakol Strazske S.R.O. z siedzibą na Słowacji i Dukol Ostrava S.R.O. z siedzibą w Czechach na sprzedaż melaminy z mocą obowiązującą od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2018 roku, poinformowała spółka. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 251 mln zł.
Share
d3jmiuv

"Zgodnie z umową spółka zobowiązuje się dostarczyć produkt (melaminę), a kupujący go odebrać i za niego zapłacić. Umowa określa ilości jakie spółka zobowiązuje się dostarczyć, a kupujący odebrać z tolerancją +/- 5%. Ceny będą negocjowane w okresach kwartalnych. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 251 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejne 2 lata kalendarzowe, chyba, że wcześniej zostanie rozwiązana przez którąkolwiek ze stron w drodze pisemnego powiadomienia, które powinno być wysłane najpóźniej na 3 miesiące przed upływem okresu jej obowiązywania, podano także.

ZA Puławy podały, że szacunkowa łączna wartość netto umów zawartych przez spółkę z kupującymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi 365 039 605 zł, przy czym umową o najwyższej wartości jest ta zawarta dziś.

d3jmiuv

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na warszawskiej giełdzie od 2008 roku. Zgoda Komisji Europejskiej na włączenie do Grupy Azoty ZA Puławy wydana została 18 stycznia 2013 r.

(ISBnews)

d3jmiuv

Podziel się opinią

Share
d3jmiuv
d3jmiuv