Trwa ładowanie...
d1jp8su

Za tydzień rząd może przesądzić o losach projektów ws. opcji - Pawlak

10.2.Warszawa (PAP) - Za tydzień, na swoim kolejnym posiedzeniu,
rząd może przesądzić o losach projektów ustaw rozwiązujących
problem umów na opcje walutowe - powiedział...

Share
d1jp8su

10.2.Warszawa (PAP) - Za tydzień, na swoim kolejnym posiedzeniu, rząd może przesądzić o losach projektów ustaw rozwiązujących problem umów na opcje walutowe - powiedział dziennikarzom we wtorek wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Ministerstwo Gospodarki (MG) przygotowało takie projekty. "Na przyszłym posiedzeniu rządu możemy tę sprawę przesądzić" - powiedział Pawlak.

Pawlak poinformował, że resort zaproponował trzy podejścia do rozwiązania problemu umów na opcje walutowe. Pierwsze - jak mówił - "łagodne", w ciągu 3 miesięcy od wejścia w życie ustawy, gwarantuje stronom prawo do renegocjacji warunków umów na opcje. Druga propozycja pozwala na odstąpienie od umowy, trzecia - na unieważnienie umowy na opcje z mocy prawa.

d1jp8su

Pawlak powiedział, że projekt - w przypadku zgody politycznej - ma szanse w ciągu kilku tygodni zostać przyjęty.

Kilkanaście miesięcy temu, kiedy złoty umacniał się, przedsiębiorcy sprzedający swoje usługi bądź towary za waluty obce, w obawie przed stratami, zawierali z bankami umowy dotyczące tzw. opcji walutowych. Chcieli w ten sposób zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym.(PAP)

jzi/ ago/ pad/ mow/ osz/

d1jp8su

Podziel się opinią

Share
d1jp8su
d1jp8su