Trwa ładowanie...
d1pooxh
d1pooxh

Zachodniopomorskie/ W miastach nieznaczne podwyżki opłat lokalnych

W większości miast regionu 2016 rok nie przyniesie znaczących podwyżek podatków i opłat lokalnych. W Szczecinie podwyżek nie będzie w ogóle. W Koszalinie wzrośnie opłata za wodę i ścieki, a w Kołobrzegu opłata uzdrowiskowa.
Share
d1pooxh

W 2016 r. stawki podatków i opłat lokalnych w Koszalinie nie ulegną zwiększeniu, pomimo że są one znacznie niższe od maksymalnych, określonych przez ministra finansów - powiedział PAP rzecznik prasowy prezydenta Koszalina Robert Grabowski.

W Koszalinie w dwóch przypadkach stawki podatków od nieruchomości będą nawet o kilka procent niższe od tegorocznych - zaznaczył Grabowski.

Obniżki dotyczą budynków, w których prowadzona jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, a także takich, gdzie prowadzi się obrót materiałem siewnym. Nieznacznie spadnie także podatek od środków transportowych dla samochodów ciężarowych.

d1pooxh

Koszaliński magistrat nie planuje podwyżki czynszów ani biletów komunikacji miejskiej, ale mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki. Podwyżka jest konieczna, bo ta sama taryfa obowiązuje w mieście od trzech lat - powiedział rzecznik.

Obecnie gospodarstwa domowe za wodę i ścieki płacą w Koszalinie 7,84 zł brutto za metr sześcienny, natomiast od stycznia cena wzrośnie do 8,53 zł - wyjaśnił Grabowski. Czteroosobowa rodzina, która zużyje miesięcznie 3,25 metra sześc. wody w przeliczeniu na osobę, zapłaci 8,97 zł więcej - podał.

Z kolei w Kołobrzegu zaplanowano jedynie wzrost opłaty uzdrowiskowej. Od Nowego Roku będzie to 4 zł za dzień od osoby dorosłej i 2 zł od dziecka - poinformował PAP Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu. Do tej pory opłata uzdrowiskowa wynosiła 3,50 zł od osoby dorosłej i 1,70 zł od dziecka.

W przyszłym roku może także zapaść decyzja Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu o ewentualnej zmianie opłat za wodę i ścieki - zaznaczył Kujaczyński.

Mieszkańcy stolicy Pomorza Zachodniego nie muszą się obawiać większych podatków czy opłat komunalnych. Żadne podwyżki w przyszłym roku nie są obecnie planowane - zapewnił PAP Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu.

d1pooxh

Podziel się opinią

Share
d1pooxh
d1pooxh