Trwa ładowanie...
d205ijs

Zakazano produkcji łóżeczek groźnych dla niemowląt

Tradycyjne łóżeczka dla dzieci z opuszczonymi bokami nie będą już produkowane w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie władze podjęły w środę taką decyzję, ponieważ w ciągu ostatnich dziesięciu lat doszło do ponad 30 przypadków uduszenia niemowląt i małych dzieci.

Share
d205ijs

W środę amerykański Krajowy Urząd do spraw Konsumentów (CPSC) przyjął decyzję o zakazie produkcji i sprzedaży łóżeczek z bokami, które mogą być opuszczane. Meble takie nie będą mogły być używane w hotelach ani w żłobkach. Instytucje te dostaną jednak dwa lata na wymianę zakazanych mebli. Wprowadzone zostaną także przepisy o niemal całkowitym zakazie sprzedawania łóżeczek używanych tego typu.

Zdaniem ekspertów z powodu niewłaściwego montażu albo wadliwego materiału może dojść do powstania szczeliny między materacem a opuszczanym bokiem. W takich okolicznościach od 2000 roku doszło do 35 przypadków uduszeń niemowląt i małych dzieci.

W ciągu ostatnich pięciu lat z rynku w Stanach Zjednoczonych wycofano ponad dziewięć milionów łóżeczek dla niemowląt z opuszczanymi bokami.

Mimo, że część sklepów wycofała już ze sprzedaży łóżeczka z opuszczanymi bokami, wiele takich mebli ciągle znajduje się w użytku. Eksperci radzą, by rodzice sprawdzali czy używane przez nich łóżeczka nie znajdują się na liście wycofywanych produktów.

d205ijs

Podziel się opinią

Share
d205ijs
d205ijs