Trwa ładowanie...

Zakupy na ostatnią chwilę? Musisz się spieszyć!

Zgodnie z prawem w Wielkanoc i Lany Poniedziałek sklepy muszą być zamknięte. Natomiast w Wielką Sobotę placówki handlowe będą czynne krócej.

Share
Zakupy na ostatnią chwilę? Musisz się spieszyć!Źródło: Jupiterimages
dkaqk64

Odkładając świąteczne zakupy na ostatnią chwilę, trzeba wziąć pod uwagę zmiany godzin otwarcia sklepów. NSZZ "Solidarność" zaapelował do pracodawców o skrócenie godzin pracy w handlu w Wielką Sobotę, aby pracownicy mogli przygotować się do świąt.

Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego Solidarności, przypomina, że podobny apel wydany przed Bożym Narodzeniem, dotyczący Wigilii, spotkał się z pozytywnym odzewem. Wiele sieci i tym razem skróci czas pracy. Powodem mogą być m.in. naciski związkowców. Niektórym sieciom zarzuca się, że skróciły czas pracy niewystarczająco.

dkaqk64

W sobotę do 18:00 czynna będzie większość sieci handlowych. Wśród nich m.in. Auchan, Real, Kaufland. Krócej o godzinę czynne będą hipermarkety Carrefour i supermarkety Carrefour Market.
Jeszcze mniej czasu na zakupy będziemy mieli w dyskontach. Zarówno Lidl, jak i Biedronka zamknięte będą od godziny 16.

W swoim komunikacie kierownictwo sklepu poinformowało, że „podjęło taką decyzję, mając świadomość, jak ważne są dla pracowników przygotowania i spędzenie tradycyjnych świąt z bliskimi”.

Tradycję szanują także polskie sieci. Supermarkety Marcpol zamknięte będą już od godziny 15.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)
dkaqk64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaqk64
dkaqk64