Trwa ładowanie...

Zapraszają na bezpłatne badania, a potem sprzedają drogie usługi medyczne. UOKiK ostrzega

Seniorzy skarżą się do nas na Centrum Medyczne św. Franciszka - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Skorzystanie z oferowanych przez Centrum pakietów medycznych może oznaczać spore kłopoty finansowe.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zapraszają na bezpłatne badania, a potem sprzedają drogie usługi medyczne. UOKiK ostrzegaŹródło: Fotolia
d4jb63r
d4jb63r

"Do UOKiK napływają skargi od konsumentów (z Łodzi, Wrocławia, Warszawy) na działania Centrum Medycznego św. Franciszka (CMSF)" - pisze UOKiK na swojej stronie internetowej.

"Konsument zostaje przez telefon zaproszony na bezpłatne badanie EKG. Jak pisze do UOKiK jedna z poszkodowanych osób, polegało ono na badaniu palca wskazującego. Przedstawiciele spółki informują, że stan zdrowia konsumenta jest zły i proponują pakiety medyczne, które kosztują od 4 do 16 tys. zł i często oznaczają konieczność zaciągnięcia kredytu" - czytamy dalej w informacji Urzędu.

Zobacz też: Prawo nie jest zaprojektowane na oszustów. Szef UOKiK wylicza wszystkie luki

Wielu seniorów "łapie się" na ofertę i skarży się, że zostało wprowadzonych w błąd. Ci, którzy chcą później rozwiązać umowę, muszą płacić wysokie kary. Wątpliwości budzi też rzetelność przeprowadzanych w tracie pokazów badań i przedstawianej w ich wyniku diagnozy stanu zdrowia - podaje UOKiK.

d4jb63r

- Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania - mówi prezes Urzędu Marek Niechciał. - Często jest to po prostu sprzedaż - uczula. - Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka, proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożni - kwituje Niechciał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4jb63r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jb63r