Trwa ładowanie...
gazprom
02-02-2012 20:20

Zarejestrowano 30-proc. spadek dostaw gazu z Rosji

Słowacka spółka gazowa SPP, główny dystrybutor gazu na Słowacji, poinformowała w czwartek, iż zarejestrowała 30-proc. spadek dostaw gazu z Rosji. Jednocześnie uspokaja swoich klientów, że jest w stanie zabezpieczyć ciągłość dostaw.

Zarejestrowano 30-proc. spadek dostaw gazu z RosjiŹródło: Jupiterimages
d12mlrx
d12mlrx

- Spółka jest w stanie zabezpieczyć swym odbiorcom, gospodarstwom domowym, małym przedsiębiorcom i wielkim klientom przemysłowym dostawy gazu ziemnego bez limitów. Ograniczenie dostaw w chwili obecnej nie przedstawia zagrożenia dla bezpieczeństwa odbioru gazu przez klientów SPP - powiedział w Bratysławie rzecznik firmy Peter Bendar.

SPP dodała, że ze względu na panujące na Słowacji niskie temperatury, dzienne zużycie gazu jest wyższe od średniej o około 5 mln m sześc. Mimo to nie ma obaw co do ciągłości dostaw, gdyż na terenie Słowacji spółka dysponuje podziemnymi magazynami błękitnego paliwa.

Sytuację monitoruje słowackie ministerstwo gospodarki. Jak zapewniło, sytuacja energetyczna kraju jest o wiele lepsza, niż w czasach kryzysu gazowego z 2009 roku.

"W razie konieczności możemy czerpać nie tylko z podziemnych zbiorników, ale także zapewnić dostawy gazu za pomocą rewersu z austriackiego Baumgarten czy Republiki Czeskiej" - podał resort w swym komunikacie.

Dostawcą gazu z Rosji jest rosyjski monopolista gazowy Gazprom.

d12mlrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mlrx