Trwa ładowanie...
d21mflv

Zarząd AB będzie rekomendował pozostawienie zysku za miniony rok w spółce

15.11. Warszawa (PAP) - Zarząd AB będzie rekomendował pozostawienie zysku za rok obrotowy 2010/11 r. w spółce. Główne argumenty za niewypłacaniem dywidendy to: finansowanie...

Share
d21mflv

15.11. Warszawa (PAP) - Zarząd AB będzie rekomendował pozostawienie zysku za rok obrotowy 2010/11 r. w spółce. Główne argumenty za niewypłacaniem dywidendy to: finansowanie planowanego dalszego wzrostu i zwiększenie bezpieczeństwa w trudno przewidywalnym otoczeniu makro. Spółka nie wyklucza też, że pieniądze mogą być w potencjalnie trudnych czasach "amunicją", która pozwoli jej urosnąć i nie wyklucza akwizycji. AB oczekuje w bieżącym roku obrotowym wzrostu szybszego od wzrostu rynku.

"Jako zarząd będziemy rekomendowali pozostawienie zysku za rok obrotowy 2010/11 w spółce. Argumentów za niewypłaceniem dywidendy mamy kilka: po pierwsze mamy duże wzrosty, więc jest zapotrzebowanie na kapitał obrotowy. Po drugie pozostawiając pieniądze w spółce jesteśmy w stanie dostarczyć lepsze wskaźniki biorąc pod uwagę np. ROE. Kolejny argument to zwiększenie bezpieczeństwa, bo wydaje nam się, że ten kto będzie miał gotówkę w potencjalnie trudnych czasach ten może zyskać" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Przybyło, prezes AB.

"Gotówka może być naszą "amunicją", która pozwoli umocnić naszą pozycję. Nie wykluczamy akwizycji, jednak na dzisiaj nie prowadzimy z nikim rozmów w tym temacie" - dodał.

d21mflv

Poinformował też, że na razie spółka konsultowała pomysł niewypłacania dywidendy z jednym istotnym akcjonariuszem i poparł on propozycję zarządu.

Prezes powiedział też, że nie wyklucza możliwości uchwalenia buy-backu jeśli akcjonariusze zgłoszą taką propozycję i sytuacja rynkowa będzie wymagała użycia tego instrumentu.

W roku obrotowym 2010/11, grupa AB wypracowała 52,7 mln zł zysku netto, a sama spółka 39,96 mln zł.

Z zysku za rok obrotowy 2009/2010 AB przeznaczyło 4,84 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 0,30 zł na jedną akcję. Rok wcześniej spółka wypłaciła 4,27 mln zł co dało 0,27 zł na akcję.

d21mflv

W zakończonym niedawno pierwszym kwartale roku obrotowego 2011/12 AB zwiększyło zysk netto przypisany do akcjonariuszy spółki do 10 mln zł z 8 mln zł rok wcześniej. Przychody w tym czasie wzrosły do 944,5 mln zł z 753,5 mln zł.

"Dynamiczny wzrost sprzedaży jaki widzieliśmy we wrześniu nie skończył się, był kontynuowany w październiku i spodziewamy się kontynuacji dwucyfrowej dynamiki wzrostu w drugim kwartale roku obrotowego (IV kw. roku kalendarzowego - PAP). Ostatni kwartał roku kalendarzowego był zawsze dla nas najlepszym kwartałem i spodziewamy się, że tak samo będzie i tym razem" - powiedział Przybyło.

"Jeśli chodzi o perspektywy na cały rok to mogę powiedzieć, że zawsze notowaliśmy dynamiki wzrostu wyższe od wzrostu rynku i spodziewam się, że tak będzie również i w tym roku" - dodał.

Poinformował też, że AB pracuje nad kolejnymi, nowymi umowami dystrybucyjnymi w celu uzupełnienia oferty.(PAP)

gsu/ ana/

d21mflv

Podziel się opinią

Share
d21mflv
d21mflv