Trwa ładowanie...
d3hq66p

Zarząd PBO Anioła chce upadłości spółki z możliwością zawarcia układu (opis)

...

d3hq66p
d3hq66p

25.02. Warszawa (PAP) - Zarząd PBO Anioła zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

"W celu poprawy sytuacji i płynności finansowej spółki, zarząd podjął szereg działań restrukturyzacyjnych, których celem było zapewnienie dalszego stabilnego funkcjonowania spółki. Podjęte działania miały skutkować dodatnimi przepływami finansowymi, w konsekwencji uzdrowieniem sytuacji finansowej spółki. Po stronie kosztowej podejmowane działania miały na celu redukcję nominalnej sumy zobowiązań przeterminowanych oraz redukcję zatrudnienia i kosztów z tym związanych. Po stronie przychodowej działania zarządu skupiały się na odzyskaniu należności od kontrahentów, sprzedaży części aktywów oraz pozyskaniu dodatkowego finansowania z rynku kapitałowego" - napisano w komunikacie.

"W wyniku analizy dotychczasowych działań restrukturyzacyjnych, zarząd doszedł do wniosku, że osiągnięte efekty są niewystarczające, aby utrzymać stabilną sytuację finansową spółki. W ocenie zarządu przeszkody jakie pojawiły się w trakcie realizacji działań restrukturyzacyjnych, nie mają charakteru krótkotrwałego i istnieją poważne wątpliwości i zagrożenia co do ich usunięcia w najbliższej przyszłości. Jednocześnie zarząd pozytywnie ocenił działania restrukturyzacyjne, które udało się dotychczas zrealizować. Zdaniem zarządu dają one szansę na dalsze funkcjonowanie spółki, w sytuacji gdy jej bieżąca działalność otrzyma ochronę prawną w postępowaniu upadłościowym" - dodano.

Spółka podała, że złożenie wniosku o upadłość układową umożliwi spłatę zobowiązań spółki wobec wierzycieli "w najwyższym możliwym stopniu".

d3hq66p

Propozycje układowe zakładają, że wierzycielom zabezpieczonym rzeczowo na majątku spółki umorzone zostanie 10 proc. długu, w przypadku wierzycieli niezabezpieczonych rzeczowo posiadających wierzytelności do kwoty 30.000 zł dług byłby umorzony o 50 proc., a w przypadku wierzycieli z wyższą kwotą wierzytelności dług byłby umorzony w 40 proc. Spółka zakłada spłatę całości długu m.in. wobec pracowników i ZUS-u.

PBO Anioła powstało w 1999 roku. Spółka specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów dla sieci handlowych. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2011 roku.(PAP)

pel/ jtt/

d3hq66p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hq66p