Trwa ładowanie...
d3rxwco

Zarząd PZ Cormay podjął uchwałę o emisji łącznie 1,7 mln akcji

05.08. Warszawa (PAP) - Zarząd PZ Cormay zdecydował o prywatnej emisji 1,5 mln akcji serii H po cenie emisyjnej 14,5 zł za sztukę oraz 200 tys. akcji serii I po cenie emisyjnej 1...

Share
d3rxwco

05.08. Warszawa (PAP) - Zarząd PZ Cormay zdecydował o prywatnej emisji 1,5 mln akcji serii H po cenie emisyjnej 14,5 zł za sztukę oraz 200 tys. akcji serii I po cenie emisyjnej 1 zł z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - poinformował Cormay w piątkowym komunikacie.

"Uzasadnieniem dla wyłączenia prawa poboru akcji emisji serii H jest strategia rozwoju Spółki, która przewiduje pozyskanie środków na sfinansowanie komercjalizacji rewolucyjnej technologii badań diagnostycznych, o której Emitent informował wcześniej w Raportach Bieżących" - podała spółka.

"Natomiast wyłączenie prawa poboru akcji emisji serii I uzasadnione jest postanowieniami zawartej przez spółkę umowy nabycia akcji spółki Innovation Enterprise Limited z siedzibą w Carrigtwohill, Cork County, w Irlandii, zgodnie z którą spółka zobowiązała się między innymi do zaoferowania Panu Michaelowi O'Donovan 200.000 akcji Spółki nowej emisji po cenie równiej cenie nominalnej, tj. 1 zł" - podano.

Akcje serii H w ilości 1,5 mln sztuk zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej do Cormay AG, a 200 tys. akcji serii I zostanie zaoferowanych w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej do Michaela O'Donovana.

d3rxwco

Akcje serii H i serii I są akcjami zwykłymi na okaziciela i będą pokryte w całości gotówką. Wpłata nastąpi najpóźniej w dniu przyjęcia oferty objęcia akcji. Subskrypcja akcji serii H i serii I zostanie otwarta 5 sierpnia 2011 roku i zamknięta 16 sierpnia 2011 r.

Spółka podała, że uchwała zarządu podjęta została po uprzednim uzyskaniu zgody rady nadzorczej na wyłączenie prawa poboru oraz zgody na ustalenie przez zarząd ceny emisyjnej akcji nowej emisji.

Obecnie kapitał akcyjny PZ Cormay dzieli się na 28.861.977 akcji.(PAP)

bas/ jtt/

d3rxwco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rxwco
d3rxwco