Trwa ładowanie...
d3irv0s

Zarząd Vistuli koncentruje się na rozmowach z Fortisem nt. zrolowania kredytu

5.3.Warszawa (PAP) - Vistula koncentruje się obecnie na rozmowach z Fortis Bankiem na temat zrolowania kredytu w wysokości 250 mln zł - poinformował PAP Jerzy Mazgaj, szef rady...
Share
d3irv0s

5.3.Warszawa (PAP) - Vistula koncentruje się obecnie na rozmowach z Fortis Bankiem na temat zrolowania kredytu w wysokości 250 mln zł - poinformował PAP Jerzy Mazgaj, szef rady nadzorczej spółki. Nie widzi on powodów dużego wzrostu zainteresowania akcjami firmy w ostatnich dniach.

W środę kurs akcji Grupy Vistula wzrósł o 14 proc., przy obrotach w wysokości 4 mln zł. Zainteresowanie spółką utrzymało się również w czwartek. Notowania firmy zyskiwały w ciągu dnia kilka procent, a wartość obrotów sięgnęła 12,5 mln zł.

"Nie wiem, dlaczego kurs tak rośnie. Ostatnio ze spółki wychodziły fundusze, co było dla nas zaskoczeniem. W tej chwili chyba inwestorzy uznali, że spółka jest tania i stąd duże zwyżki, przy dużych obrotach" - powiedział Mazgaj.

d3irv0s

Dodał, że wszystkie działania spółki koncentrują się obecnie na negocjacjach z Fortis Bankiem na temat zrolowania kredytu.

"Zarząd spółki koncentruje się teraz na rozmowach z Fortis Bankiem i zrolowaniu kredytu. Bank jest chętny do rozmów, teraz ustalamy tylko warunki" - powiedział.

"Liczymy, że przed końcem marca uda się z powodzeniem skończyć te negocjacje" - powiedział Mazgaj.

Na rynku pojawiły się spekulacje, że Vistulę mogą dofinansować fundusze private equity.

"Nie ma żadnych konkretnych rozmów (z funduszami private equity - przyp. PAP), pojawiają się jakieś zapytania, ale zarząd koncentruje się na rozmowach z bankiem" - powiedział Mazgaj.

Anna Pełka (PAP)

pel/ ana/

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s