Trwa ładowanie...
d1sn1yv

Zbigniew Koncewicz

Najnowsze informacje
3.1
(15 głosów)
Oceń:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Zbigniew Koncewicz jest biznesmenem, który stworzył Grupę Zarmen – przedsiębiorstwo skupiające obecnie 12 firm na terenie Śląska.

Życiorys

Zbigniew Koncewicz urodził się w 1962 roku.

W 2003 roku założył Grupę Zarmen na terenie Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej. Firma ta nastawiła się na usługi budowlano-montażowe dla fabryk, hut, zakładów przemysłowych oraz zakładów chemicznych.

Spółka zatrudnia obecnie ok. 690 pracowników, a jej usługi świadczone były największym w Polsce zakładom przemysłu surowcowego oraz energetycznego, w tym: PGNiG – gazowniczemu potentatowi, Tauronowi – firmie zajmującej się dostarczaniem energii elektrycznej czy Grupie Azoty – jednemu z największych koncernów chemicznych.

Grupa Zarmen obejmuje 12 spółek, w tym Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych REMAK S.A, Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu Opolrem Sp. z o.o., Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Właścicielem wszystkich tych spółek jest sam Koncewicz.

Zbigniew Koncewicz wybrał na siedzibę swojej firmy zabytkowy budynek hotelu robotniczego w Chorzowie o wdzięcznej nazwie "Badawczy", którego zniszczył upływający czas. Koncewicz podjął się więc jego generalnego odrestaurowania. Mieszczą się w nim obecnie biura, w których pracują ludzie Grupy Zarmen. Koncewicz stwierdził, że jego tzw. "inteligencja techniczna" musi pracować w pięknym otoczeniu.

Majątek

Działalność Zbigniewa Koncewicza oraz całej Grupy Zarmen przyniosła fortunę w wysokości 810 mln zł. Jeszcze w 2015 roku majątek spółki wynosił ok. 570 tys.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Zbigniew Koncewicz po raz pierwszy pojawił się w rankingu najbogatszych Polaków w 2017 roku. Plasuje się na 47. miejscu, tuż za Solange Olszewską i Krzysztofem Olszewskim.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sn1yv
d1sn1yv
d1sn1yv