Trwa ładowanie...
d49sj17
13-01-2016 13:21

Zbigniew Markowski został prezesem kanadyjskiej Helix BioPharma

Warszawa, 13.01.2016 (ISBnews) - Prezesem kanadyjskiej spółki biofarmaceutycznej Helix BioPharma, zajmującej się rozwojem innowacyjnych leków onkologicznych, został dr Zbigniew Markowski, poinformowała Helix Polska.

d49sj17
d49sj17

Markowski zarządzał spółkami zajmującymi się doradztwem w zakresie finansowania, inwestycji przede wszystkim w sektorach farmaceutycznym i finansowym. Polak zastąpi Garego Littlejohna, czasowo pełniącego obowiązki prezesa.

"Powołanie dr Zbigniewa Markowskiego na stanowisko prezesa Helix BioPharma przyspieszy realizację ambitnych celów spółki. Niedawno zdecydowaliśmy o przeniesieniu części technologii do Polski - ten transfer jest kamieniem milowym w dalszym rozwoju innowacyjnej strategii leczenia nowotworów" - powiedział przewodniczący rady dyrektorów Sven Rohmann, cytowany w komunikacie.

Helix BioPharma Corp. podpisała 8 stycznia br. umowę licencyjną z Helix Polska w celu rozwoju terapii przeciwnowotworowych w Polsce.

"W ostatnim czasie Helix BioPharma informowała, że kolejną część swojego portfolio potencjalnych leków onkologicznych z platformy DOS47 będzie rozwijała w Polsce. Przeniesiona technologia dotyczy kandydata na lek v-DOS, który opiera się na innowacyjnej technologii leczenia guzów litych, w szczególności raka piersi oraz nowotworów płuc i jelita grubego. Transfer tej części technologii umożliwi przyspieszenie badań i doprowadzenie kandydata na lek v-DOS do końca fazy I/IIa badań klinicznych" - czytamy również w komunikacie.

d49sj17

Helix jest firmą z branży biofarmaceutycznej, specjalizującą się w dziedzinie leczenia nowotworów. Siedziba spółki mieści się w Toronto w Kanadzie, natomiast jej polski oddział w postaci spółki zależnej Helix Polska mieści się w Warszawie. Firma aktywnie rozwija innowacyjne produkty stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych w oparciu o własne zastrzeżone technologie. Inicjatywy firmy, w zakresie opracowania leków, opierają się na dwóch innowacyjnych platformach technologicznych: DOS47, czyli innowacji w leczeniu złośliwych guzów litych oraz BIPHASIX, wykorzystywanej w leczeniu przedrakowych zmian szyjki macicy.

Helix BioPharma Corporation jest obecnie notowana na giełdzie w Toronto oraz we Frankfurcie. Strategia biznesowa spółki zakłada maksymalizację jej wartości poprzez rozwój L-DOS47 oraz innych kandydatów na leki w oparciu o platformę technologiczną DOS47, poprzez nadanie im statusu produktu fazy II badań klinicznych.

(ISBnews)

d49sj17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49sj17