Trwa ładowanie...
du5wc2r
du5wc2r

ZCh Police chcą pod koniec 2015 r. uruchomić nową kopalnię fosforytów w Senegalu

Warszawa 10.12.2014 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police rozpoczęły budowę drugiej kopalni fosforytów w Senegalu, poinformował wiceprezes Grupy Azoty Krzysztof Jałosiński. Według niego, rozpocznie ona wydobycie pod koniec 2015 r., a w kolejnym powstanie zakład przeróbki i rozpocznie się wytwarzanie kwasu fosforowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du5wc2r

"Do końca 2015 roku chcemy rozbudować kopalnię w Senegalu i rozpocząć wydobycie fosforytów. Natomiast w 2016 r. planujemy otwarcie zakładu przeróbki, co pozwoli na oszczędności związane np. z transportem" - powiedział Jałosiński podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes dodał, że już w tym roku udało się pozyskać ok. 200 tys. ton tego surowca, przy 800-tys. potrzebach Polic. Senegalska kopalnie pokrywa już w 25% zaopatrzenie w surowiec.

"Capex ZCh Police na przyszły rok to ok. 250 mln zł, z czego na kopalnię wydamy w granicach 50 mln zł. Natomiast budowa zakładu przeróbki i kwasu fosforowego będzie kosztowało znacznie więcej" - zaznaczył Jałosiński.

du5wc2r

Główny profil działalności Z.Ch. Police S.A. to produkcja wyrobów chemicznych, wytwarzanych w dwóch segmentach branżowych: nawozy i biel tytanowa. Jest m.in. największym w Polsce producentem nawozów fosforowych i wieloskładnikowych (60% udziału w produkcji krajowej). Jej głównym akcjonariuszem są Zakłady Azotowe Tarnów-Mościce (66% akcji).

(ISBnews

du5wc2r

Podziel się opinią

Share
du5wc2r
du5wc2r