Trwa ładowanie...
d389aaw

ZE PAK bliski decyzji o zamrożeniu budowy bloku gazowego w Adamowie

20.11. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni PAK jest w przededniu podjęcia decyzji o zamrożeniu inwestycji budowy bloku gazowego w Adamowie - poinformowała prezes spółki Katarzyna...

d389aaw
d389aaw

20.11. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni PAK jest w przededniu podjęcia decyzji o zamrożeniu inwestycji budowy bloku gazowego w Adamowie - poinformowała prezes spółki Katarzyna Muszkat. Dodała, że do tej inwestycji można będzie wrócić po 2020 roku.

"Jesteśmy w przededniu decyzji o zamrożeniu inwestycji budowy bloku gazowego w Adamowie. Tak długo, jak nie będzie wolnego rynku gazu, to blok nie będzie się bilansował. Myślę, że będzie można wrócić do projektu po 2020 roku" - powiedziała dziennikarzom prezes Muszkat.

Spółka informowała wcześniej, że rozważa budowę bloku parowo-gazowego o mocy ok. 400 MWe w Elektrowni Adamów, której oddanie do eksploatacji było wstępnie przewidywane na koniec 2017 roku. Inwestycja miała być uwarunkowana analizą opłacalności projektu, a decyzja miała być podjęta w 2013 roku.

Poinformowała, że wkrótce ZE PAK przedstawi informację na temat sposobu finansowania inwestycji w grupie. Nie wyklucza zarówno kredytu korporacyjnego, jak i emisji obligacji. (PAP)

pel/ pr/ jtt/

d389aaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d389aaw