Zelmer kończy z małym AGD. "Mikser ma 29 lat, a chodzi jak nowy"
Kultowa polska marka Zelmer nie znika, ale znikają ze sklepowych półek jej najpopularniejsze produkty. W domu miał je niemal każdy Polak. Nasi czytelnicy wspominają je z sentymentem.
"Klasyka odchodzi do lamusa"; "Mikser ma 29 lat, a chodzi jak nowy"; "Mój ma 40 lat"; "Ogromną szkoda. Ostatnio szukałam krajalnicy Zelmer. Na próżno. Były najlepsze" - tak na naszych profilach społecznościowych zareagowali Polacy na wieść o końcu produkcji małego AGD marki Zelmer. Na dowód przysłali nam zdjęcia własnych "zelmerów".
Masz swoje wspomnienia z marką Zelmer? Pisz na dziejesie.wp.pl.
Przypomnijmy, że niemiecki koncern BSH, który wykupił polskiego producenta, zadecydował o zakończeniu produkcji m.in. odkurzaczy i robotów kuchennych. Pod marką Zelmer produkowane mają być tylko duże sprzęty AGD.
Zobacz też: Cud gospodarczy PiS? Ekspert sprowadza na ziemię
Urządzenia małego AGD produkowane obecnie pod marką Zelmer będą dostępne w sprzedaży do końca 2019 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych. BSH nadal zapewni jednak obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną dla urządzeń dostępnych na rynku.
Dziś Zelmer jest zdecydowanym liderem polskiego rynku małego AGD, ale jej odkurzacze czy roboty kuchenne są też bardzo popularne w Rosji i innych krajach naszego regionu.
Dalsze inwestycje pod nowymi markami
Jak zapewnia firma BSH, nadal będzie produkować urządzenia małego AGD w fabryce w Rogoźnicy. W komunikacie podkreśla że ta "pozostaje w tym segmencie jednym z najważniejszych zakładów w Grupie BSH na świecie"
Zamiast "zelmerów", ma produkować sprzęt innych znanych markami. "Strategiczna decyzja o skupieniu się na markach Bosch i Siemens dla małego sprzętu domowego stworzy lepsze perspektywy dla przyszłego rozwoju sprzedaży i eksportu" - czytamy.
- Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę. Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH - mówi Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.
Rogoźnica jest ponadto centrum produkcyjnym dla ekspresów do kawy Tassimo. W Rzeszowie nadal rozwijane będzie również centrum badań i rozwoju dla odkurzaczy bezworkowych.
W drugiej połowie 2019 r. BSH zakończy dwie inwestycje w Łodzi: fabrykę zmywarek do naczyń, która będzie jedną z największych fabryk tego typu w Europie, oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe suszarek do ubrań wyposażone w 1500 stanowisk testowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 6000 osób.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl