Trwa ładowanie...
d36sk6h
giełda
06-02-2009 13:18

Zelmer zawiesi produkcję od 9 do 13 lutego, z powodu spadku zamówień

6.2.Rzeszów (PAP) - Zelmer, największy polski producent drobnego
sprzętu AGD, zdecydował o zawieszeniu produkcji od 9 do 13 lutego.
Przyczyną jest spadek zamówień związany z...

d36sk6h
d36sk6h

6.2.Rzeszów (PAP) - Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD, zdecydował o zawieszeniu produkcji od 9 do 13 lutego. Przyczyną jest spadek zamówień związany z kryzysem gospodarczym.

"W sytuacji dużej niepewności co do przyszłości rynku polskiego i rynków eksportowych musimy szybko reagować i podejmować nawet trudne - z punktu widzenia załogi - decyzje. Kilkadziesiąt osób w czasie przerwy uczestniczyć będzie we wcześniej zaplanowanych szkoleniach, refundowanych ze środków unijnych, a pozostali wykorzystają urlopy" - powiedział PAP prezes spółki Janusz Płocica.

Jak wyjaśnił Płocica, produkcja Zelmera w znacznym stopniu kierowana jest na rynki Europy Środkowo-Wschodniej i UE, więc spadek sprzedaży na tych rynkach uderza również w rzeszowskiego producenta sprzętu AGD.

Spółka rozpoczyna także wdrażanie programu dobrowolnych odejść, który potrwa do kwietnia. Zgodnie z założeniami skorzysta z niego od kilkudziesięciu do stu pracowników, którzy będą mogli przejść darmowe szkolenia m.in. z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Otrzymają też pomoc specjalistycznej firmy doradztwa personalnego.

d36sk6h

W ubiegłym tygodniu Zelmer skorygował w dół prognozę wyników za 2008 rok w związku z rezerwą związaną z wyceną opcji walutowych. W efekcie zysk netto grupy wyniesie 26 mln zł, a nie - jak zakładano wcześniej - 33,6 mln zł.

Jak podała wówczas spółka w komunikacie, EBITDA wyniesie w 2008 roku 45,9 mln zł, podczas gdy wcześniejsze założenia mówiły o 54,8 mln zł, a przychody wyniosą 466,4 mln zł wobec 465,4 mln zł zakładanych pierwotnie.

Zelmer jest największym producentem sprzętu AGD w Polsce; zatrudnia około 2 tys. 400 osób. (PAP)

huk/ pad/ jra/ pam/

d36sk6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36sk6h