Trwa ładowanie...

Zjeść dobrze i tanio na wakacjach? Faworyt jest jeden

Portugalia ma najatrakcyjniejsze ceny w restauracjach spośród wszystkich najpopularniejszych wśród turystów europejskich krajów. Ten iberyjski kraj bije na głowę takie wakacyjne potęgi jak Włochy czy Francja.

Share
Zjeść dobrze i tanio na wakacjach? Faworyt jest jeden
Źródło: Jupiterimages
d23mbvl

Z najnowszego brytyjskiego opracowania "The Post Office Holiday Barometer" wynika, że czteroosobowa rodzina za trzydaniowy obiad w popularnym kurorcie z kawą, piwem i napojami zapłaci średnio 44 funty. W innych atrakcyjnych dla turystów miejscach za taki posiłek trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. W Hiszpanii będzie on kosztował około 54 funtów, czyli o prawie jedną piątą więcej. Drożej jest też w walczącej z kryzysem Grecji. Według "Holiday Barometer" obiad kosztuje tam co prawda o jedną czwartą mniej, niż rok temu, ale i tak musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 56 funtów. O zawrót głowy przyprawiają ceny we włoskich kurortach, gdzie za trzydaniowy obiad zapłacimy średnio 114 funtów - 2,5 razy więcej niż w Portugalii.

Analiza cen została przeprowadzona w najpopularniejszych wśród turystów kurortach sześciu krajów, między innymi w portugalskim Algarve, na Costa del Sol na hiszpańskim wybrzeżu czy w we włoskim Sorrento. Twórcy rankingu podkreślają, że przed wybraniem celu wakacyjnych wojaży dobrze jest się zapoznać nie tylko z kosztami hoteli czy transportu, ale i z cenami w restauracjach, bo to właśnie one mogą bardzo znacząco wpłynąć na ostateczny koszt wakacji.

d23mbvl

Podziel się opinią

Share
d23mbvl
d23mbvl