Trwa ładowanie...
d15i17x

Złoty ponownie traci, w miarę wzrostu globalnej awersji do ryzyka

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews/ City Index) - Osłabienie kursu złotego było kluczowe dla sukcesu gospodarczego Polski w ostatnich latach. Słabsza waluta zapewniła polskim produktom eksportowym konkurencyjność oraz przyciągnęła znaczny kapitał zagraniczny, czyniąc z Polski jedną z najbardziej pozytywnie wyróżniających się gospodarek ostatnich lat.

Share
d15i17x

Obecnie złoty ponownie traci, w miarę wzrostu globalnej awersji do ryzyka. Zaliczanie PLN do grupy "ryzykownych" walut sprawia, że staje się on celem dla ?niedźwiedzi". Trzeba jednak wziąć pod uwagę atrakcyjność złotego z punktu widzenia fundamentów krajowej gospodarki. W tym kontekście warto uważnie śledzić dzisiejszą publikację wskaźnika PMI obrazującego koniunkturę w polskim przemyśle. Rynek zgodnie oczekuje niewielkiego wzrostu do poziomu 52,3 we wrześniu, w porównaniu z 51,1 w poprzednim miesiącu.

Jeśli chodzi o analizę techniczną, kurs USD/PLN przebił się przez opór w okolicach 3,80, zbliżając się obecnie do pułapu 3,84/3,85. Dotarcie do tego poziomu zależy jednak od tego, czy dojdzie do dalszego umocnienia dolara amerykańskiego. W międzyczasie, kurs EUR/PLN ociera się o opór w okolicach 4,25. Europejska waluta traci ze względu na słabość szeregu wskaźników makroekonomicznych w Strefie euro.
Chris Tedder, analityk City Index

(ISBnews/ City Index)

d15i17x

Podziel się opinią

Share
d15i17x
d15i17x