Trwa ładowanie...
d6vlz1x
finanse

Złoty pozostanie w szerokim paśmie wahań

Zdaniem rynku czwartek będzie kolejnym dniem, w którym złoty pozostanie w szerokim paśmie wahań. Mocniejszej stabilizacji kursu przeszkadza słaby sentyment na globalnych rynkach.
Share
d6vlz1x

_ Dzisiaj poruszamy się w dość szerokim paśmie wahań pomiędzy 4,33- 4,40/euro. Złoty trzyma się w tym przedziale od jakiegoś czasu. Gdyby przebił poziom 4,27/euro to wtedy będzie oznaczało korektę, jeśli zaś zobaczymy podejście pod 4,40-4,45 będzie ruch w kierunku osłabienia _ - powiedział PAP Marcin Turkiewicz, diler walutowy z BRE Banku.

_ Na rynku nadal panuje niska płynność, chociaż od początku roku poprawiła się. Tak szerokie pasmo wahań spowodowane jest światowym klimatem inwestycyjnym oraz apetytem na ryzyko, które nie są najlepsze _ - dodał.

W środę na rynku lekka korekta, rentowności zachowują się relatywnie stabilnie.

d6vlz1x

_ Dzisiaj jest trochę korekty, obligacje niżej w cenach, niżej niż po decyzji RPP, trwa realizacja zysków _ - powiedział PAP Sebastian Cichy, diler walutowy z BNP Paribas.

Dodał także, że słabnący złoty ogranicza spadki rentowności.

Diler nie wykluczył także, że w najbliższych dniach, wobec braku danych makro może nastąpić pewna konsolidacja na rynku.

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 75 pkt bazowych. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi obecnie 4,25 proc.

(PAP)

d6vlz1x

Podziel się opinią

Share
d6vlz1x
d6vlz1x