Trwa ładowanie...
złoty

Złoty słabnie czekając na nowe impulsy

Środowy poranek upływa pod znakiem lekkie osłabienia złotego do głównych walut. O godzinie 9:50 kurs USD/PLN testował poziom 2,8172 zł, a EUR/PLN 4,1680 zł. To jak zamknie się dzień pozostaje wielką niewiadomą.

Share
Złoty słabnie czekając na nowe impulsy
Źródło: X-Trade Brokers DM
d384zo8

Brak klarownego scenariusz rozwoju wypadów podczas środowej sesji wynika ze zbyt dużej liczby zmiennych, które mogą mieć potencjalny wpływ na notowania polskiej waluty. Oprócz tradycyjnego wpływu sytuacji na giełdach i notowań EUR/USD, o losie których będą decydować m.in. publikowane rano indeksy PMI oraz wyniki posiedzenia FOMC, taki potencjalny wpływ mogą też mieć dane makroekonomiczne z Polski i aukcja obligacji. O godzinie 10-tej Główny Urząd Statystyczny opublikuje sierpniowe dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia oraz przeniesione z wczoraj wrześniowe dane o koniunkturze gospodarczej. Uwaga inwestorów przede wszystkim powinna koncentrować się na tym pierwszym raporcie.

Duże znaczenie, być może nawet większe niż dane o sprzedaży, mogą też mieć wyniki dzisiejszej aukcji obligacji. Ministerstwo Finansów zaoferuje papiery o wartości 1-2 mld zł. Skala popyt na nie pokaże, czy inwestorzy wciąż niepokoją się pogarszającą się sytuacją polskich finansów publicznych. Gdyby tak się stało, to prawdopodobnie odżyłby jednocześnie obawy związane z negatywnym wpływem na złotego ewentualnej dywidendy przez PZU.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8