Trwa ładowanie...
d1ob4oj
Waluty

Złoty traci w ślad za giełdami i euro

Złoty w poniedziałek osłabił się do głównych walut w reakcji na silną realizację zysków na rynkach akcji i spadek kursu EUR/USD. O godzinie 17:45 kurs USD/PLN testował poziom 2,9687 zł, a EUR/PLN 4,1819 zł.
Share
Złoty traci w ślad za giełdami i euro
Źródło: X-Trade Brokers DM
d1ob4oj

W kolejnych dniach polska waluta, podobnie jak i inne waluty regionu, będzie pozostawać pod wpływem nastrojów na światowych rynkach. Zmiany notowań EUR/USD będą ten wpływ zmniejszać lub zwiększać. Potencjalny wpływ mogą również mieć licznie publikowane w tym tygodniu dane makroekonomiczne z Polski. Uwaga inwestorów będzie się koncentrować przede wszystkim na jutrzejszych danych o przeciętnym wynagrodzeniu (prognoza: 2,3 proc. r/r) i zatrudnieniu (prognoza: -2,3 proc. r/r) oraz na środowych danych o produkcji przemysłowej (prognoza: -3,2 proc.). Będą one mieć wpływ jednak tylko wówczas, gdy w istotny sposób ich odczyty będą różnić się od konsensusu oraz gdy wygenerowane impulsy będą wpisywać się w dominujące danego dnia nastroje.

Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, jakkolwiek w średnim terminie wskazuje na dominację podaży, sugerując test odpowiednio 2,75 zł i 4 zł, to w krótkim każe przygotować się na atak na najbliższe opory. Dla dolara taką barierą jest psychologiczny poziom 3 zł. Dla euro natomiast grupa oporów zlokalizowana powyżej poziomu 4,20 zł. W tej chwil niewiele wskazuje na to, że atak ten zakończył się sukcesem. Gdyby tak się stało, to wzrostowa korekta może przedłużyć się o 10-15 groszy, a test wspomnianych wcześniej poziomów 2,75 zł i 4 zł nie nastąpi wcześniej niż późną jesienią.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

d1ob4oj

Podziel się opinią

Share
d1ob4oj
d1ob4oj