Trwa ładowanie...
d2kv4oo
20-06-2016 09:44

Złoty umacnia się, gdyż sondaże w UK przechyliły się w stronę fiaska Brexitu

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews/ Raiffeisen Polbank) - Rynek polskich obligacji skarbowych w piątek za sprawą chwilowego zmniejszenia się obaw przed Brexitem złapał lekki oddech, natomiast złoty dość szybko oddał to, co zyskał względem euro w czwartek po południu. W piątek w drugiej części dnia doszło do umocnienia się PLN. Dziś ta tendencja jest kontynuowana dzięki sondażom z Wielkiej Brytanii, które przechyliły się w weekend w stronę pozostania Zjednoczonego Królestwa w UE, co nieznacznie zmniejszyło awersje względem ryzyka. Obecnie EURPLN oscyluje wokół 4,40, czyli dolnego ograniczenia kanału 4,40-4,4580.

d2kv4oo
d2kv4oo

Już po głosowaniu w Wielkiej Brytanii większe znaczenie zyskają dane ekonomiczne i specyficzne dla różnych rynków czynniki. Jednak w najbliższych dniach po głosowaniu rynek będzie pod wpływem wyników referendum. Dla naszego rynku wciąż ważnym tematem pozostaje ustawa dotycząca przewalutowania kredytów walutowych, która w razie znacznego obciążenia banków może spowodować odpływ kapitału z naszego rynku. Innym istotnym czynnikiem dla rynków finansowych będą przyszłe oczekiwania odnośnie ścieżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, a dla tych najistotniejsze będą najnowsze dane z rynku pracy, które albo zanegują wymowę ostatniego odczytu, albo wzmocnią jego wydźwięk mówiący o gorszej sytuacji na rynku pracy.

Zwycięzcą w przypadku obu wyników głosowania w sprawie Brexitu w dłuższej perspektywie będzie prawdopodobnie dolar - przy wygranej zwolenników pozostania, po chwilowej korekcie prawdopodobnie zyska na wartości za sprawą wzrostu oczekiwań na podwyżki stóp w USA, a przy zwycięstwie zwolenników wyjścia, umocni się jako bezpieczne aktywo i przeciwwaga dla pogorszających się przy tym rozstrzygnięciu perspektyw idei Unii Europejskiej.

d2kv4oo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kv4oo