Trwa ładowanie...

Zmiana czasu. Przymusowy postój pociągów PKP Intercity

17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się w nocy z 29 na 30 października o godz. 3:00 na najbliższej stacji. Postój potrwa godzinę. Utrudnienia są związane ze zmianą czasu z letniego na zimowy - wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3:00 na godzinę 2:00.

Zmiana czasu. Przymusowy postój pociągów PKP IntercityFot: PKP Intercity/materiały prasowe
d3mkb22
d3mkb22

17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się w nocy z 29 na 30 października o godz. 3:00 na najbliższej stacji, którą będą miały po drodze. Utrudnienia są związane ze zmianą czasu z letniego na zimowy - wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3:00 na godzinę 2:00.

Przymusowy godzinny postój obejmie kursy nocne - głównie pociągi TLK m.in. na trasach Warszawa-Wrocław, Katowice-Gdynia, Szczecin-Przemyśl czy Świnoujście-Kraków.

Zmiana czasu oznacza dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie wdrożenie w weekend specjalnych rozkładów jazdy. Pociągi zatrzymają się o godz. 3 w nocy na najbliższej stacji. Przykładowo pociąg TLK Mars relacji Kraków Główny - Kołobrzeg w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na dworcu Warszawa Wschodnia. Po godzinie wszystkie składy wyruszą w dalszą podróż.

Spółka PKP Intercity zapewnia, że mimo godzinnego postoju pociągi dojadą do celu zgodnie z rozkładem. Przewoźnik co roku stosuje procedurę postoju przy zmianie czasu, by nie rozregulować rozkładu jazdy.

d3mkb22

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową będzie można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika oraz bezpośrednio u konduktorów w pociągach.

Zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na zimowy czas środkowoeuropejski (CSE) odbywa się na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2012 r. Czas zimowy obowiązuje w około 70 krajach na całym świecie.

Zobacz pełną listę pociągów PKP Intercity, które obejmie przymusowy nocny postój:

d3mkb22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mkb22