Trwa ładowanie...

Zmiana rozkładu jazdy PKP. Kolejarze zapowiadają utrudnienia i chwalą się sukcesami

W niedzielę 1 września pasażerów czekają zmiany. PKP dokonają tego dnia korekty obecnego rozkładu jazdy, przygotowanego na czas wakacyjnych wyjazdów. Co się zmieni?

Zmiana rozkładu jazdy PKP. Kolejarze zapowiadają utrudnienia i chwalą się sukcesamiŹródło: Materiały prasowe, fot: PKP Intercity
d285p1s
d285p1s

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Gutkowo – Olsztyn. Ich efektem ma być krótszy czas przejazdu i lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców regionu. Jednak żeby tak się stało, najpierw trzeba się będzie trochę pomęczyć.

Dlatego od 13 września pociągi dalekobieżne TLK Rybak, IC Żuławy, TLK Gryf, TLK Branicki pojadą trasą zmienioną na odcinku Malbork – Olsztyn przez Iławę. Do stacji, Elbląg, Morąg i Pasłęk zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg TLK Stańczyk będzie kursował w skróconej relacji Szczecin Gł. – Gutkowo – Szczecin Gł.

W zamian na odcinku Gutkowo – Olsztyn Gł. – Gutkowo zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Od września za pociągi regionalne na odcinku Olsztyn – Gutkowo oraz Olsztyn – Braniewo także pojadą autobusy.

Obejrzyj też: Polska kolej przyspiesza. Miliardy złotych do wydania

Trudniej w Tatry

Po wakacyjnej przerwie kontynuowane będą prace na linii Zakopanego. Na trasie Nowy Targ – Zakopane utrzymany zostanie ruch pociągów regionalnych.

d285p1s

Od września na odcinkach Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz Kraków Płaszów – Nowy Targ za pociągi regionalne będą kursować autobusy. Od 2 września pociągi EIC Tatry jako EIC Kościuszko, IC Witkacy, TLK Karpaty, TLK Wit Stwosz pojadą w skróconej relacji z i do Krakowa.

Ze względu na przebudowę torów na stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów wystąpi przerwa w ruchu w dni robocze w godz. 9.40 – 14.15 na trasie na trasie Kraków Główny – Podłęże. Niektóre pociągi regionalne pojadą zmienionymi trasami przez Kraków Olszę lub Nową Hutę lub będą zastąpione autobusami. Szczegółowe informacje przekazują przewoźnicy.

Zmienią się godziny odjazdów pociągów kategorii Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC). Wybrane składy PKP Intercity będą kursowały objazdem przez Nową Hutę, pomijając stację Kraków Płaszów lub Kraków Główny. Pomiędzy tymi stacjami wprowadzono honorowane biletów w komunikacji miejskiej ZTP w Krakowie.

d285p1s

Co udało się zrobić

Są też dobre wieści. Od 1 września podróżni z Kielc i Radomia będą mogli ponownie korzystać z pociągów IC Morcinek, TLK Sztygar i IC Bolko w całej relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, które czasowo kursowały w skróconej relacji do Radomia. Dzięki temu znacząco poprawi się oferta połączeń Warszawy z Kielcami, która wzrośnie z 4 do 7 par, a także stolicy z Radomiem, gdzie na trasę ruszy już nie 6, a 9 par pociągów.

Na Opolszczyźnie wróciło bezpośrednie połączenie z Opola do Wrocławia przez Jelcz. Podróżni korzystają z nowego peronu na stacji Opole Wschodnie.

d285p1s

Wyremontowany też został szereg peronów, m.in. na stacjach Częstochowa Raków, Dąbrowa Górnicza Wschodnia i Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Na stacji Szczecin Główny, od września podróżni będą wsiadać do pociągów z nowego peronu nr 3. oraz korzystać z zadaszonej części kładki.

Sczegółowy nowy rozkład jazdy jest dostępny na portalpasazera.pl i stronach przewoźników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d285p1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285p1s