Trwa ładowanie...

Znalazłeś zatrudnienie dzięki urzędowi pracy - zarobisz najmniej

Co druga osoba z wykształceniem wyższym magisterskim, która znalazła zatrudnienie z pomocą Urzędu Pracy, zarabiała w 2013 roku mniej niż 2 730 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Raportu Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak w 2013 roku.

Znalazłeś zatrudnienie dzięki urzędowi pracy - zarobisz najmniejŹródło: PAP/Marcin Bielecki
d4kkkrf
d4kkkrf

Co druga osoba z wykształceniem wyższym magisterskim, która znalazła zatrudnienie z pomocą urzędu pracy, zarabiała w 2013 roku mniej niż 2 730 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Raportu Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak w 2013 roku.

Absolwenci studiów magisterskich, którzy znaleźli zatrudnienie za pośrednictwem urzędów pracy, nie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia – 25 proc. z nich zarabiało w 2013 roku poniżej 2,1 tys. zł brutto miesięcznie. Stosunkowo niewielkie płace otrzymywały także osoby zatrudnione za pośrednictwem studenckich biur karier. Połowa z nich otrzymywała mniej niż 4,2 tys. brutto. Zdecydowanie najwięcej zarabiali zatrudnieni dzięki firmom doradztwa personalnego. Co czwarty z nich otrzymywał wynagrodzenie wyższe niż 16,5 tys. zł. Wśród osób, które zdecydowały się założyć własną działalność gospodarczą 25 proc. zarabiało powyżej 11 tys. zł brutto miesięcznie.

Warto jednak zauważyć, że urzędy pracy nie są popularne wśród osób z wykształceniem wyższym. Zaledwie 2 proc. z nich poszukiwało zatrudnienia w ten sposób. Tylko co 25. badany (4 proc.) korzystał z usług firm doradztwa personalnego. Absolwenci studiów wyższych zdecydowanie częściej poszukują pracy samodzielnie – pracę znalazł tak co trzeci respondent (32 proc.). Częstym sposobem znalezienia zatrudnienia było także polecenie przez znajomych - korzystała z niego prawie jedna czwarta badanych.

d4kkkrf

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d4kkkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kkkrf