Trwa ładowanie...
d1q66g8

Zobowiązania Hydrobudowy wzrosły od ogłoszenia upadłości o 75 mln zł

10.09. Warszawa (PAP) - Łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań Hydrobudowy wzrosła od ogłoszenia upadłości układowej spółki o 75 mln zł - podała spółka w komunikacie...

d1q66g8
d1q66g8

10.09. Warszawa (PAP) - Łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań Hydrobudowy wzrosła od ogłoszenia upadłości układowej spółki o 75 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Na skutek wypowiadanych umów kredytowych, zajęcia rachunków bankowych będących skutkiem udzielanych poręczeń oraz przedłużających się negocjacji prowadzonych przez spółkę matkę ze wspólnymi wierzycielami spółek z grupy kapitałowej, Hydrobudowa Polska utraciła całkowicie płynność finansową, a łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań spółki powstałych od momentu ogłoszenia upadłości z możliwością zawarcia układu wzrosła do 75 milionów złotych" - napisano w komunikacie.

W złożonym na początku czerwca wniosku o ogłoszenie upadłości Hydrobudowa zgłosiła 18 tys. wierzytelności na łączną kwotę 1,23 mld zł.

W poniedziałek zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej podjął uchwałę i złożył wniosek do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku.

d1q66g8

Jak poinformowała Hydrobudowa, decyzja zarządu jest spowodowana m.in.: obecną sytuacją finansową spółki, stwierdzonymi przez nadzorcę sądowego okolicznościami nieregulowania przez spółkę zobowiązań finansowych powstałych po dacie ogłoszenia upadłości, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości dalszego kontynuowania działalności produkcyjnej.

Hydrobudowa złożyła na początku czerwca wniosek o upadłość układową. W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. (PAP)

kuc/ asa/

d1q66g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q66g8