Trwa ładowanie...
zus

ZUS ma się zająć tylko I filarem

Komisja Nadzoru Finansowego ujawniła własne opracowanie przedstawiające warianty rozwiązania problemu wypłat emerytur z II filaru - podaje "Rzeczpospolita".

Share
ZUS ma się zająć tylko I filarem
Źródło: WP.PL
d2yvrzr

Wbrew pomysłom resortu pracy stawia na towarzystwa ubezpieczeń na życie, a nie na ZUS. Przynajmniej w początkowym okresie.

"Dostawcą" emerytur dożywotnich powinny być konkurencyjne instytucje rynkowe kontrolowane przez polski nadzór, na początku zakłady ubezpieczeń na życie nadzorowane przez KNF. I ten wniosek znajduje się w analizie, którą komisja upubliczniła.

We wnioskach KNF pisze, że dostawą emerytur powinny się zająć: "zakłady ubezpieczeń na życie, pod warunkiem, że zdecydują się rozpocząć działalność od 1 stycznia 2009 r., jeżeli później, musiałyby stworzyć odrębne podmioty - zakłady emerytalne".

Według komisji ZUS powinien się zająć akwizycją oraz fizyczną wypłatą świadczeń emerytom.

KNF w swoim stanowisku opowiada się za tym, by emerytury były wypłacane w formie tzw. emerytur dożywotnich. Odrzuca inne możliwe warianty, jak wypłata jednorazowa czy tzw. wypłaty programowe, które - w dużym skrócie - polegają na wypłacie emerytur w kilku transzach.

d2yvrzr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yvrzr
d2yvrzr