Trwa ładowanie...
dpo6zf4

Zwolnienia grupowe do 1 tys. osób w Aliorze i Meritum potrwają do końca roku

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Alior Bank rozpoczyna proces redukcji etatów w formie zwolnień grupowych, które potrwają od początku kwietnia do końca grudnia 2015 roku i obejmą do 1000 etatów w Aliorze i Meritum Banku, podał Alior.

Share
dpo6zf4

"W związku z planowanym połączeniem Alior Bank zainicjował proces racjonalizacji zatrudnienia oraz zmian w obecnym modelu dystrybucji. Nowy model uwzględni zarówno osiągnięcie synergii kosztowych związanych z pokrywającą się siecią placówek obu banków, jak również zmieniające się potrzeby klientów banków wynikające z dynamicznego wzrostu popularności bankowości internetowej i mobilnej" - czytamy w komunikacie.

Intencją banku jest zapewnienie pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych dodatkowych odpraw adekwatnych do stażu pracy, podano również.

W ramach nowego modelu dystrybucji Alior Bank m. in. wyodrębni kilkadziesiąt dużych, flagowych oddziałów, w których zaproponuje klientom indywidualnym i biznesowym najwyższą jakość obsługi i produkty klasy private banking dostępne do tej pory przede wszystkim dla klientów zamożnych.

dpo6zf4

"Podjęte decyzje przyczynią się do znaczącej poprawy efektywności banku oraz będą stanowić istotną składową działań mających na celu jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału Alior Banku i Meritum Banku" - podsumowano w komunikacie.

W lutym br. Alior Bank zamknął transakcję nabycia 97,9% akcji Meritum Bank ICB (stanowiących 95,0% ogólnej liczby głosów) za 352,54 mln zł i ogłosił zamiar połączenia.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

(ISBnews)

dpo6zf4

Podziel się opinią

Share
dpo6zf4
dpo6zf4