Trwa ładowanie...
d1nws3r
12-11-2015 10:28

Zysk netto Synektik wzrósł r/r do 2,45 mln zł w III kw. 2015 r.

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Synektik odnotował 2,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 0,85 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1nws3r
d1nws3r

Zysk operacyjny wyniósł 2,19 mln zł wobec 1,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 40,94 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 20,65 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 1,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1,97 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 57,99 mln zł w porównaniu z 48,11 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w okresie I-III kw. 2015 r. wyniosła 1,41 mln zł wobec 0,79 mln zł straty rok wcześniej.

d1nws3r

Synektik tłumaczy, że bardzo dobre wyniki w III kwartale to skutek przede wszystkim rekordowych zamówień na urządzenia medyczne - budowę i wyposażenie zintegrowanej sali operacyjnej dla Kliniki Neurochirurgii w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie oraz rezonansów magnetycznych do szpitali w Białymstoku i Zambrowie. Zgodnie z oczekiwaniami, w minionym kwartale nastąpiła również poprawa w segmencie usług serwisowo-pomiarowych.

"Trzeci kwartał był rekordowym okresem w historii firmy. Oczekujemy jednak, że jak co roku, w czwartym kwartale również uda nam się wypracować bardzo dobre wyniki. Według naszych obserwacji, mamy do czynienia nie tyle z przesunięciem, co wydłużeniem sezonu" - powiedział Cezary Kozanecki, prezes, współzałożyciel i znaczący akcjonariusz Synektik.

Na wyniki segmentu produkcji radiofarmaceutyków wpływ miały przede wszystkim przeciągające się decyzje dot. ostatecznego kształtu pakietu onkologicznego.

"Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, spodziewaliśmy się zakończenia prac nad nowelizacją pakietu onkologicznego już w połowie bieżącego roku. Jednakże pierwsze zmiany w pakiecie weszły w życie dopiero od 1 listopada, a ostateczne rozwiązania dotyczące zasad rozliczania badań diagnostycznych poznamy dopiero w styczniu 2016 roku, więc wpływ pakietu onkologicznego na wyniki Synektik widoczny będzie dopiero w przyszłym roku" - zapowiedział Kozanecki.

d1nws3r

W czwartym kwartale zarząd spółki rozpoczął prace nad aktualizacją planów rozwoju.

"Na początku przyszłego roku będziemy chcieli wskazać nowe kierunki rozwoju Synektik. W kolejnych miesiącach będziemy mogli więcej powiedzieć o potencjale naszego kardioznacznika i wówczas planujemy przedstawić kompletną strategię rozwoju Grupy" - poinformował też prezes.

Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)

d1nws3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nws3r