Trwa ładowanie...
d1ob4oj
d1ob4oj

Zyta Gilowska może zostać doradcą ekonomicznym prezydenta - Kownacki

2.6.Warszawa (PAP) - Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, może zostać doradcą ekonomicznym prezydenta - poinformował we wtorek Piotr...
Share
d1ob4oj

2.6.Warszawa (PAP) - Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, może zostać doradcą ekonomicznym prezydenta - poinformował we wtorek Piotr Kownacki, szef Kancelarii Prezydenta.

"Ostatnie orędzie prezydenta było opiniowane, tworzone przez kilkoro ekonomistów, wśród nich była pani profesor Zyta Gilowska. Od czasu do czasu doradza panu prezydentowi" - powiedział na antenie Radia PIN Kownacki.

"Nie wykluczam, (że będzie doradzać na stałe prezydentowi - PAP), potencjalnie jest to możliwe. Jest wybitną ekonomistką, pełniła funkcję ministra finansów i wicepremiera, ma również praktykę w sprawach budżetowych, ma zatem wszelkie kwalifikacje, żeby być doradcą" - dodał.

Zyta Gilowska pełniła swoje funkcje w rządzie PiS od 07.01.2006 do 24.06.2006 roku oraz od 22.09.2006 do 16.11.2007 roku.

Obecnie społecznymi doradcami ekonomicznymi prezydenta są Adam Glapiński oraz Ryszard Bugaj.(PAP)

bg/ ana/

d1ob4oj

Podziel się opinią

Share
d1ob4oj
d1ob4oj