Trwa ładowanie...

11 mln Polaków pracuje ponad 40 godzin tygodniowo

Większość z nas zostaje pracuje dłużej niż przewiduje to kodeks pracy.

11 mln Polaków pracuje ponad 40 godzin tygodniowo
d273i5w
d273i5w

Większość z nas pracuje dłużej niż przewiduje to kodeks pracy. Z danych GUS, które opublikował "Dziennik Gazeta Prawna" wynika, że aż 11 milionów z 16 milionów pracujących Polaków spędza w pracy ponad 40 godzin tygodniowo.

Polacy pracują bardzo ciężko, większość z nas siedzi w pracy dłużej niż ustawowe 40 godzin tygodniowo. W dodatku blisko co dziesiąty z nas nie zadowala się jednym etatem. I szuka dodatkowych możliwości zarobkowania. Długiego majowego weekendu wyczekiwali z utęsknieniem, zwłaszcza że ponad połowa jest zmęczona i twierdzi, że nie czuje satysfakcji z pracy. Co gorsza, poczucie zadowolenia spada z roku na rok. Jeszcze nigdy w ciągu ostatnich pięciu lat nie było ono tak niskie.

Oprócz spędzania w pracy godzin nadliczbowych, co dziesiąty pracownik podejmuje dodatkową pracę.

Efekt jest taki, że ponad połowa pracujących ma poczucie przemęczenia i nie odczuwa satysfakcji ze swojego zajęcia. Poczucie zadowolenia z pracy spada z roku na rok. W ciągu ostatnich lat wyniki badań nie były tak niskie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Niezadowolenie przenosi się na niższą wydajność pracy. W Polsce wynosi ona 65 procent średniej unijnej i jest niższa niż w takich krajach jak Słowenia i Czechy. Niższa wydajność oznacza dłuższe spędzanie czasu w pracy i koło się zamyka - podsumowuje dziennik.

d273i5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273i5w