Trwa ładowanie...

162,5 mln zł na walkę z bezrobociem w kujawsko-pomorskim

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył 162,5 mln zł na
realizację w 2014 r. projektów podnoszenia aktywności zawodowej osób bezrobotnych. Pieniądze
pochodzą z Funduszu Pracy w ramach unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Share
162,5 mln zł na walkę z bezrobociem w kujawsko-pomorskim
Źródło: © Sergey Nivens - Fotolia.com
d19xa7u

.

Środki zostaną rozdysponowane za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, a realizacją projektów zajmą się powiatowe urzędy pracy.

"To pieniądze uruchamiane przez samorząd województwa z myślą o aktywizacji zawodowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Pomoc będzie skierowana w szczególności do bezrobotnych poniżej 25. roku życia, powyżej 50. roku życia oraz mieszkańców regionu, którzy utracili zatrudnienie w sektorze oświaty" - podkreślił w środę marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

d19xa7u

Wsparcie będzie udzielane zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na finansowanie staży, przygotowanie zawodowe dorosłych, prace interwencyjne, wyposażenie stanowisk pracy i organizację szkoleń. Bezrobotni będą się również mogli ubiegać o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej w wysokości do 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Powiatowe urzędy pracy powinny zapewnić, aby minimum 45 proc. osób objętych projektami znalazło pracę w formie zatrudnienia lub samozatrudnienia.

Stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (według stanu na koniec listopada 2013 r.) sięga 17,8 proc., a w Polsce - 13,2 proc.

d19xa7u

Podziel się opinią

Share
d19xa7u
d19xa7u