Trwa ładowanie...
d4inx5q
d4inx5q

60 ton żywności dla powodzian (komunikat)

...
Share
d4inx5q

30.05. Warszawa - Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych informuje:

Ponad 60 ton żywności, półtorej tony środków czystości i prawie 20 tysięcy sztuk materacy, koców, ręczników itp. - to bilans darów wojska dla powodzian z ostatnich trzech dni i nocy.

W niedzielę transport został wstrzymany, ale w poniedziałek wyjadą kolejne ciężarówki z niezbędnymi dla powodzian produktami. Na jutro zaplanowano dostawy do kolejnych 10 poszkodowanych miejscowości. Wojewodowie złożyli zapotrzebowania głównie na koce, materace i dresy, ale powodzianie nadal potrzebują też żywności, proszku do prania, pasty do zębów i kremu do golenia.

d4inx5q

W niedzielę, w akcji przeciwpowodziowej bierze udział 165 żołnierzy, w tym 96 logistyków z jednostek podległych Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych i 69 żołnierzy z Wojsk Lądowych. W województwach, które kulminacyjną falę powodziową mają już za sobą, żołnierze patrolują i uszczelniają wały, oczyszczają i udrażniają przepusty wodne, a także dowożą zaopatrzenie dla ludzi i zwierząt. W Wielkopolsce - przeprowadzają rekonesans zagrożonych terenów.

Szczegółowych informacji nt. pomocy dla powodzian udziela Agnieszka Szkoda z Wydziału Prasowego Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych tel. 721 890 085.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sdd/

d4inx5q

Podziel się opinią

Share
d4inx5q
d4inx5q