Trwa ładowanie...
d2x187x

Abbey House planuje debiut na NewConnect do końca roku

...

Share
d2x187x

08.10. Warszawa (PAP) - Dom Aukcyjny Abbey House do końca roku chce zadebiutować na rynku NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Do końca roku spółka wejdzie na alternatywny rynek warszawskiej giełdy - NewConnect, z zamiarem nie tylko zaoferowania osobom zainteresowanym możliwości kupienia na aukcjach wyjątkowych dzieł sztuki, ale także promocji światowego modelu działania domów aukcyjnych" - napisano w komunikacie.

Model Domu Aukcyjnego Abbey House oparty jest na zawieraniu umów na wyłączność ze starannie wyselekcjonowanymi artystami na okres 5 lub 15 lat. Część prac będzie sprzedawana, a część gromadzona w "skarbcu", aby wykorzystać w przyszłości efekty promowania danego artysty oraz poprawę koniunktury rynku.

Spółka podała, że poza szeroko pojętą sprzedażą dzieł sztuki współczesnej oraz promocją polskich artystów spółka zajmie się także doradztwem oraz pośrednictwem w zakupach sztuki. Swoją ofertę kieruje do firm chcących tworzyć własne kolekcje oraz do klientów usług bankowości prywatnej.

Spółka posiada 50 proc. udziałów w najstarszym w Polsce miesięczniku o sztuce - "Art & Business". (PAP)

pam/ ana/

d2x187x

Podziel się opinią

Share
d2x187x
d2x187x