Trwa ładowanie...
d116c95
d116c95

Aktywa Altus TFI wzrosły o 3,3% m/m do 6,09 mld zł na koniec października

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Łączna wartość aktywów netto zgromadzonych w 47 funduszach oraz zarządzanych przez Altus TFI w ramach usługi asset management wyniosła 6.085,67 mln zł, tj. o 3,27% (192,77 mln zł) więcej niż miesiąc wcześniej, podała spółka. Od początku br. wartość aktywów dzięki napływom i wypracowanym stopom zwrotu wzrosła o 31,81% (tj. o 1.468,66 mln zł).
Share
d116c95

"W październiku odnotowaliśmy wzrosty we wszystkich liniach biznesowych. To zasługa stabilnych napływów do naszych funduszy rynku kapitałowego oraz dodatnich stóp zwrotu wypracowanych przez zarządzających, dzięki czemu systematycznie zwiększamy udział w rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wyniki po dziesięciu miesiącach są obiecujące, i dają perspektywy na dobry koniec roku" - skomentował dyrektor Departamentu Wsparcia Sprzedaży Altus TFI Tomasz Dudziński, cytowany w komunikacie.

Na koniec października br. Altus TFI S.A. zarządzało 34 funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi przeznaczonymi dla zamożnych inwestorów oraz klientów instytucjonalnych. Dla mniej zamożnych inwestorów towarzystwo oferowało jednostki uczestnictwa dziewięciu subfunduszy Altus FIO Parasolowego. Firma zarządzała też czterema subfunduszami Raiffeisen Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Parasolowego, w ramach usługi white label wykonywanej dla Raiffeisen Polbank, jednego z największych banków detalicznych w Polsce (współpraca rozpoczęła się w czerwcu br.). Altus TFI S.A. zawdzięcza wzrost systematycznemu poszerzeniu oferty produktowej oraz listy dystrybutorów jednostek i certyfikatów funduszy, podkreśla spółka.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d116c95

Podziel się opinią

Share
d116c95
d116c95