Trwa ładowanie...
d1zjdwm
d1zjdwm

Alior gotowy do fuzji, chce się też rozwijać organicznie w tempie 2-cyfrowym

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Alior Bank jest gotowy do dalszych fuzji na rynku, ale chce się także rozwijać organicznym w tempie dwucyfrowym w ciągu kolejnych 2-3 lat, poinformował prezes Wojciech Sobieraj.
Share
d1zjdwm

"Jesteśmy gotowi do dalszych fuzji, one nie powinny potrwać dłużej niż 12-16 miesięcy. Teraz patrzymy na dwa małe banki. Jeżeli będzie nam dane, to powtórzymy takie Meritum w większej skali" - powiedział Sobieraj podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy w fazie negocjacji z jednym bankiem i due diligence z drugim bankiem. Jeśli miałoby się to ziścić, to I kw. przyszłego roku, może grudzień tego roku" - dodał prezes.

Jeśli dojdzie do porozumienia, to bank sfinansowałby zakup poprzez emisję długu podporządkowanego.

d1zjdwm

"Meritum kupiliśmy, finansując część z emisji akcji, a część z długu podporządkowanego. Jeżeli dogadamy się, to byłoby to finansowane z emisji długu podporządkowanego. To są banki łącznie porównywalne z Meritum, powiedział wiceprezes Witold Skrok podczas konferencji,

Sobieraj podkreślił, że bank zamierza także rozwijać się organicznie i może osiągać dwucyfrowe wzrosty biznesu w najbliższych 2-3 latach.

"Będziemy chcieli rozwijać się poprzez akwizycje, ale też uważam, że Alior stać na mocny dwucyfrowy wzrost organiczny w ciągu kolejnych 2-3 lat" - powiedział Sobieraj.

Prezes poinformował, że w związku ze zmianami w akcjonariacie - wyjściu Carlo Tessara, który "był w nie najlepszej sytuacji finansowej" i wejściu PZU - liczy na poprawę ratingu.

d1zjdwm

"Liczymy, że nasz rating poprawi się w przyszłym roku i będziemy mogli zwiększyć zasięg podmiotów zainteresowanych naszymi obligacjami" - powiedział Sobieraj.

Podkreślił, że bank cały czas jest wśród 15 firm z WIG20, które mają jedne z większych obrotów, więc zainteresowanie jego akcjami jest widoczne.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 30,2 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d1zjdwm

Podziel się opinią

Share
d1zjdwm
d1zjdwm