Trwa ładowanie...
d2oz2uo
d2oz2uo

Alior szykuje się do Programu Emisji Obligacji do łącznej wartości 800 mln zł

Warszawa, 28.12.2015 (ISBnews) - Rada Nadzorcza Alior Banku wyraziła zgodę na otwarcie Publicznego Programu Emisji Obligacji Podporządkowanych do łącznej wartości nominalnej 800 mln zł, podał bank.
Share
d2oz2uo

?Obligacje będą emitowane i oferowane w seriach w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy od daty zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego podstawowego przygotowanego w związku z Programem Emisji" - czytamy w komunikacie.

Okres zapadalności obligacji emitowanych w ramach Programu Emisji wynosić będzie od 5 do 10 lat od dnia emisji danej serii.

Bank będzie się ubiegał o dopuszczenie i wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym w ramach systemu Catalyst.

d2oz2uo

?Zarząd banku zamierza wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zatwierdzenie prospektu emisyjnego podstawowego sporządzonego w związku z ofertami publicznymi oraz ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie obligacji emitowanych w ramach Programu Emisji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w ramach systemu Catalyst" - czytamy dalej.

Otwarcie Programu Emisji umożliwia emisję poszczególnych serii obligacji w celu zapewnienia bezpiecznego poziomu łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) w związku z podwyższeniem od 1 stycznia 2016 r. minimalnych wymogów kapitałowych dla banków.

?Od 1 stycznia 2016 r. zgodnie z zaleceniem banki mają utrzymywać współczynniki kapitałowe na poziomie co najmniej 13,25% w przypadku TCR oraz 10,25% dla Tier 1" - podsumowano w informacji.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 30,2 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d2oz2uo

Podziel się opinią

Share
d2oz2uo
d2oz2uo