Trwa ładowanie...
d3eiepu

Alior zamierza sfinalizować nabycie wydzielonej części BPH w IV kw. 2016 r.

Warszawa, 21.06.2016 (ISBnews) - Alior Bank zamierza sfinalizować nabycie wydzielonej części BPH w IV kwartale br., podano w prezentacji konferencyjnej.

Share
d3eiepu

Według prezentacji, po zawarciu umowy z Grupą GE i emisji akcji z prawem poboru na łącznie 2,2 mld zł głównie na zabezpieczenie finansowania transakcji, kolejnym krokiem milowym będzie wezwanie na akcje Banku BPH i możliwy późniejszy wykup akcjonariuszy mniejszościowych oraz podział Banku BPH. Podstawowa działalność zostanie włączona do Aliora. Z kolei GE będzie jedynym właścicielem części hipotecznej.

Ponadto Grupa PZU -jako spółka silna kapitałowo - widzi się jako akcjonariusz umożliwiający Aliorowi skupienie się na dynamicznym rozwoju organicznym biznesu.

"Potencjał we współpracy Alior Bank z Grupą PZU - komplementarność w zakresie sieci dystrybucji - wspólnie obie sieci tworzą największą sieć detaliczną w kraju" - podano również w prezentacji.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d3eiepu

Podziel się opinią

Share
d3eiepu
d3eiepu