Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl

Analizy Online: Aktywa OFE wzrosły o 5,7% m/m do 143,51 mld zł w marcu

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Wartość aktywów otwartych funduszy emerytalnych (OFE) zwiększyły się o 5,7% m/m i wyniosły 143,51 mld zł na koniec marca br., poinformowały Analizy Online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

"Podobnie jak miało to miejsce w lutym, w minionym miesiącu dodatni wynik z inwestycji przyczynił się do wzrostu środków będących pod zarządzaniem powszechnych towarzystw emerytalnych. Osiągnięta stopa zwrotu powiększyła bowiem wartość aktywów OFE o ponad+7,7 mld zł. Najwyższą dynamikę zmian w wartości aktywów netto odnotowano w przypadku marcowych liderów stóp zwrotu; tj. Nationale-Nederlanden OFE (+6,3%), OFE PZU 'Złota Jesień' (+6,2%) oraz MetLife OFE (+6%)" - czytamy w raporcie.

W marcu wartość transferu środków z ZUS do OFE wyniosła +256 mln zł, zaś na skutek "suwaka" fundusze przekazały do ZUS -293 mln zł. Ostatecznie, na koniec minionego miesiąca aktywa funduszy wyniosły ponad 143,5 mld zł, co oznacza wzrost o 5,7% w porównaniu z miesiącem wcześniejszym, podano też w materiale.

"Na tle wcześniejszych miesięcy marzec można zaliczyć do wyjątkowo udanych w kontekście stóp zwrotu zrealizowanych przez otwarte fundusze emerytalne - w okresie od maja 2015 r. do stycznia 2016 r. włącznie, jedynie w październiku OFE odnotowały wynik na plusie. Przełamana w lutym tendencja (średni wynik na poziomie +2,1%) oraz wyraźnie dodatnie stopy zwrotu w marcu (+5,5%) związane były z poprawą sytuacji na warszawskiej giełdzie" - czytamy dalej.

d1qjvwl

W minionym miesiącu mogła ona nastrajać inwestorów bardzo optymistycznie - indeks szerokiego rynku (WIG) zyskał bowiem+7,9%, największe i najbardziej płynne spółki (WIG20) zdrożały o +9,5%, zaś indeksy mWIG40 i sWIG80 wzrosły odpowiednio o +4,1% i +6,8%.

(ISBnews)

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl