Trwa ładowanie...
d3ukna5

Aneta Fałek powołana do rady nadzorczej PZU

Minister rozwoju i finansów powołał Anetę Fałek do rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA - poinformowała spółka w komunikacie w środę wieczorem. Fałek zatrudniona jest na stanowisku radcy prawnego w Departamencie Skarbu Państwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Share
d3ukna5

"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej +PZU SA+, +Spółka+ informuje, że w dniu 12 kwietnia 2017 roku Minister Rozwoju i Finansów działając w imieniu Skarbu Państwa Rzeczypospolitej Polskiej powołał na podstawie § 20 ust. 7 Statutu PZU SA Panią Anetę Fałek na Członka Rady Nadzorczej PZU SA" - podano w raporcie bieżącym spółki.

Jak wskazano w komunikacie, Fałek jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów. Od 2012 roku wykonuje zawód radcy prawnego.

Od 2007 r. do lutego 2017 r. była pracownikiem Departamentu Prawnego Ministerstwa Skarbu Państwa. W okresie od kwietnia 2015 r. do lutego 2017 r. kierowała komórką organizacyjną w ramach departamentu zapewniającego obsługę prawną ministerstwa, w tym m.in. w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

Obecnie zatrudniona jest na stanowisku radcy prawnego w Departamencie Skarbu Państwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zajmuje się m.in. problematyką nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz nowych zasad zarządzania mieniem państwowym.

d3ukna5

"Posiada długoletnie doświadczenie w pracy w organach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, m.in. jako Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej spółki Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. z siedzibą w Kołobrzegu, Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej spółki PGE Dystrybucja Łódź - Teren S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej spółki Międzynarodowa Korporacja Gwarancyjna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Jak przekazano, zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Fałek, nie prowadzi ona działalności konkurencyjnej wobec spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej.

Wcześniej w środę zarząd spółki poinformował, że minister rozwoju i finansów odwołał Jerzego Paluchniaka z rady nadzorczej PZU, a Łukasz Świerżewski złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej.

Po środowych zmianach, w skład rady wchodzą: przewodniczący rady nadzorczej Paweł Górecki, sekretarz Alojzy Nowak, a także Bogusław Banaszak, Marcin Chludziński - oddelegowany do czasowego wykonywania funkcji prezesa PZU, Agata Górnicka, Paweł Kaczmarek, Maciej Zaborowski oraz powołana w środę Aneta Fałek.

Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa PZU trafiło pod nadzór ministra rozwoju i finansów. Skarb Państwa ma w PZU ok. 34 proc. akcji.

d3ukna5

Podziel się opinią

Share
d3ukna5
d3ukna5