Trwa ładowanie...
d2wohf8
07-01-2017 15:20

Aplikacja na urządzenia mobilne z atrakcjami Pomorza Środkowego

Turystyczna aplikacja Lasów Państwowych na urządzenia mobilne pomoże zaplanować wycieczkę i poprowadzi następnie do najciekawszych atrakcji Pomorza Środkowego.

d2wohf8
d2wohf8

Niedawno uruchomiona aplikacja od "Od Bałtyku po Kaszuby", bazująca na mapach Gogle Maps, dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iOS w Google Play oraz App Store.

"Aplikacja pomoże nam zaplanować na Pomorzu Środkowym jednodniową wycieczką lub dłuższy urlop, a następnie poprowadzi nas po wybranej trasie, podobnie jak nawigacja samochodowa" - mówi PAP leśnik i współautor aplikacji Kamil Szydłowski.

"Dzięki aplikacji zobaczymy ciekawe obiekty, np. osobliwości przyrodnicze, znajdujące się w danym miejscu i otrzymamy informacje na ich temat. Oprócz tego aplikacja wskaże nam drogi prowadzące do wybranych przez nas atrakcji; mogą to być szlaki piesze lub nordic walking, ścieżki rowerowe, czy trasy konne" - opowiada Szydłowski.

Jak dodaje, "Niektóre trasy w lasach są trwale oznakowane, niektóre zaś, szczególnie dłuższe, jak konne, mogą nie posiadać takiego oznakowania; aplikacja powie nam na każdym skrzyżowaniu, którą drogę mamy wybrać, tak, abyśmy się nie zgubili i dotarli do wyznaczonego celu".

d2wohf8

Według Szydłowskiego, zaletą aplikacji jest to, że pokazuje także aktualne wydarzenia, jak choćby koncerty, czy maratony rowerowe. Aplikacja pozwala również dodawać do niej nowe trasy i kolejne obiekty turystyczne, które użytkownicy zobaczą po aktualizacjach.

W stworzeniu aplikacji wzięło udział 21 partnerów - nadleśnictw i gmin z terenu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dzięki niej użytkownicy smartfonów mają możliwość poznać całe Pomorze Środkowe, bo aplikacja zawiera informacje o szlakach kajakowych, pieszych, rowerowych, konnych i zabytkach.

Inicjatorem przedsięwzięcia są Lasy Państwowe, które pierwotnie planowały, aby aplikacja obejmowała ich tereny w gminach Kępice, Miastko i Trzebielino. Dzięki zaangażowaniu innych partnerów udało się rozszerzyć aplikację, która obejmuje obecnie teren 14 gmin i siedmiu nadleśnictw.

Turyści znajdą w aplikacji informacje o takich gminach i miastach, jak m.in. Darłowo, Kępice, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino czy Sławno. Z kolei nadleśnictwa, które wzięły udział w przedsięwzięciu to: Bytów, Dretyń, Miastko, Osusznica, Sławno, Trzebielino i Warcino.

d2wohf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wohf8