Trwa ładowanie...
dco5jzt

Arteria dokona kolejnej akwizycji w segmencie call center w tym tygodniu

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Arteria dokona kolejnej akwizycji w segmencie call center w tym tygodniu, poinformował prezes Marcin Marzec.

Share
dco5jzt

"Nasz dynamiczny wzrost w segmencie call center to efekt długoterminowej polityki inwestowania w zaawansowane usługi klasy customer care. Obecnie to nasz największy, najbardziej rentowny i najbardziej dynamicznie rozwijający się segment działalności. Po udanym zamknięciu transakcji z Orange Polska, chcemy wzmocnić naszą pozycję rynkową kolejną akwizycją. Powinno nastąpić to już w tym tygodniu" - powiedział Marzec, cytowany w komunikacie.

Jeśli chodzi o pozostałe segmenty działalności, sprzedaż aktywna była, zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią, znacząco niższa niż w 2014 roku z powodu wygaśnięcia współpracy z jednym z klientów. Dlatego przychody w kolejnych kwartałach będą pochodziły głównie z projektu związanego ze sprzedażą kart kredytowych dla kilku banków, realizowanej we własnych punktach zlokalizowanych w atrakcyjnych sprzedażowo lokalizacjach (galerie handlowe, lotniska), podała też spółka w komunikacie.

W okresie pierwszych sześciu miesięcy roku wzrosła natomiast sprzedaż usług w obszarze wsparcia sprzedaży. Przychody tego segmentu wzrosły z poziomu 31,3 mln zł zł w 2014 roku do 32,5 mln zł (wzrost o blisko 4%). Biorąc pod uwagę rynkowy potencjał wzrostu w obszarze outsourcingu procesów sprzedażowych, technologicznego wspierania zarządzania procesowego oraz usług marketingu zintegrowanego w tym działalności eventowej i projektów specjalnych, zarząd oczekuje dalszego wzrostu w tym segmencie.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się w usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 149,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

dco5jzt

Podziel się opinią

Share
dco5jzt
dco5jzt