Trwa ładowanie...
d7tbe74

Asseco P. wygrało przetarg KRUS wart 42,3 mln zł; odrzucono Comarch i Sygnity (opis)

17.9.Warszawa (PAP) - Konsorcjum Asseco Poland i ABG wygrało przetarg organizowany przez KRUS na "System Workflow i modernizację systemów przetwarzania". Wartość...

d7tbe74
d7tbe74

17.9.Warszawa (PAP) - Konsorcjum Asseco Poland i ABG wygrało przetarg organizowany przez KRUS na "System Workflow i modernizację systemów przetwarzania". Wartość zwycięskiej oferty to 42,3 mln zł. Podpisanie umowy spodziewane jest do końca września. Ofertę Comarchu oraz ofertę konsorcjum Sygnity i Aramu odrzucono - poinformował KRUS.

Przetarg został zorganizowany w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW), który jest finansowany przez Bank Światowy.

PPWOW podał, że KRUS uzyskał już akceptację Banku Światowego na wybór konsorcjum Asseco Poland i ABG na wykonawcę oraz że umowa podpisana zostanie prawdopodobnie do końca września br., a jej realizacja przewidziana jest na ostatni kwartał 2009 roku i cały rok 2010.

System Workflow, ma być głównym elementem reformy administracyjnej KRUS podejmowanej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Jest określany jako najważniejszy przetarg dla zmian w KRUS

d7tbe74

Przetarg został ogłoszony w grudniu 2008 r., a oferty były składane w lutym. W sumie oferty złożyło pięć konsorcjów: Comarch (35,4 mln zł), Lumena (48,83 mln zł), Sygnity i Aram (39,96 mln zł), ABG i Asseco Poland (39,18 mln zł) i Unizeto Technologies, Deloitte Business Consulting i ZETO Bydgoszcz (43,25 mln zł).

Początkowo jako zwycięzcę typowano konsorcjum Unizeto, ze względu na pozycję w KRUS i Comarch, który złożył najniższą ofertę.

Ostatecznie ofert Lumeny, Comarchu i Sygnity odrzucono.

Przy ocenie ofert cena miała wagę 80, a ocena techniczna 20.

Ostateczna wartość oferty konsorcjum Asseco Poland i ABG jest wyższa od tej z oferty, gdyż z uwagi na upływ czasu cena podlegała indeksowaniu.(PAP)

gsu/ ana/

d7tbe74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tbe74