Trwa ładowanie...

Awaria w Volkswagen Bank. Bank przekonuje, że jest zażegnana, co innego mówią klienci

O awarii czytelnicy informują WP Finanse od poniedziałku – w środę Volkswagen Bank zapewniał, że "system transakcyjny działa poprawnie". Tymczasem klienci cały czas zgłaszają nam problemy za pośrednictwem formularza #dziejesię.

Awaria w Volkswagen Bank. Bank przekonuje, że jest zażegnana, co innego mówią klienciŹródło: iStock.com
d298rh0
d298rh0

– Udało mi się zrealizować jeden rachunek. (…) Po prostu koszmar – napisał do nas pan Bogusław, klient Volkswagen Banku, za pośrednictwem #dziejesię. Podkreślił, że ma problem z logowaniem do własnego konta od piątku 13 września. – Nie mamy dostępu do konta firmowego. Po prostu leżymy – dodaje zrozpaczony.

– 20 września, a Volkswagen Bank dalej nie działa. Nie można się zalogować do konta, a infolinia nie działa "z przyczyn niezależnych od banku" – wskazuje problem inny klient. – Żadnej informacji na stronie banku. Totalne zlekceważenie klientów, którzy są odcięci od konta od poniedziałku. A przecież trzeba regulować zobowiązania, płacić podatki itp. – dodał.

Tymczasem w środę o zażegnaniu awarii informował nas przedstawiciel banku. – System transakcyjny Volkswagen Banku funkcjonuje prawidłowo, można logować się i wykonywać wszelkie operacje bankowe. Skrócił się również czas oczekiwania na infolinii, choć wciąż dzwoni z pytaniami wielu Klientów. Z tego powodu prosimy o cierpliwe oczekiwanie – napisał WP Finanse Miłosz Kozicki, Account Manager VW Banku.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Zostaliśmy również poinformowani, że "w nielicznych przypadkach" klienci będą mieć wciąż "kłopoty z systemem transakcyjnym". Konsumenci jednak nie mają aż takiej cierpliwości – niektórzy czekają na dostęp już tydzień.

d298rh0

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami banku - ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

O awarii poinformowali nas w poniedziałek nasi czytelnicy. "VW Bank wprowadził nowy system do bankowości elektronicznej, od rana występują problemy z zalogowaniem się do nowego systemu, nie można dodzwonić się na infolinię banku. W chwili obecnej system padł i nie można całkowicie połączyć się z systemami" – napisał pan Robert.

Volkswagen Bank przyznał, że ma problemy spowodowane "intensywnymi pracami technicznymi", ale do środy 18 września system miał już działać poprawnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0