Trwa ładowanie...
d43fs9v
d43fs9v

Balcerowicz: prywatyzacja KGHM jest nieunikniona

Ekonomista Leszek Balcerowicz uważa, ze całkowita prywatyzacja KGHM jest nieunikniona.
Share
d43fs9v

Były szef NBP, który był gościem "Sygnałów Dnia", żałuje że gabinet Donalda Tuska zdecydował się jedynie na zmianę proporcji udziału akcji w przedsiębiorstwie przy zachowaniu pakietu kontrolnego. Przeciwko prywatyzacji jest załoga zakładu. Od szóstej do ósmej rano trwał protest pracowników KGHM.

Balcerowicz określił przyspieszenie prywatyzacji KGHM jako "wyprowadzanie socjalizmu z przedsiębiorstw". Były prezes Narodowego Banku Polskiego zaznaczył, że nie zna żadnego prawa ekonomicznego, z którego wynikałoby, iż państwo lepiej rządzi niż prywatny przwedsiębiorca.

Ekonomista podkreślił, że dobrze przeprowadzona prywatyzacja wzmacnia przedsiębiorstwo. Leszek Balcerowicz uważa, że w przypadku dużych przedsiębiorstw mamy do czynienia z koalicją: polityków, związkowców i urzędników. Zdaniem ekonomisty, taki stan nie sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa i ludziom tam pracującym.

Były prezes Narodowego Banku Polskiego ocenia, że polskie władze nie powinny czekać, aż kryzys samoczynnie minie, lecz kontynuować reformy usprawniające naszą gospodarkę. A są to - jak przekonuje Balcerowicz - prywatyzacja, obniżanie podatków, ograniczanie wydatków budżetowych, usuwanie przepisów utrudniających rozwój przedsiębiorczości.

d43fs9v

Podziel się opinią

Share
d43fs9v
d43fs9v