Trwa ładowanie...

Bank BGŻ złożył prospekt emisyjny w KNF

Bank BGŻ złożył w środę w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną akcji oraz dopuszczeniem i wprowadzeniem akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - poinformowała spółka w komunikacie.

Bank BGŻ złożył prospekt emisyjny w KNFFot: Bank BGŻ
d2gwga6
d2gwga6

Pod koniec stycznia minister skarbu informował, że oferta publiczna BGŻ odbędzie się w II kwartale.

Globalnymi koordynatorami w procesie IPO Banku Gospodarki Żywnościowej został Citi Handlowy oraz UBS. Krajowymi bookrunnerami będą natomiast PKO Bank Polski oraz Banco Espirito Santo Polska.

MSP ma 37,26 proc. akcji BGŻ. Akcjonariuszem większościowym, posiadającym 59,35 proc. akcji BGŻ jest Rabobank International Holding B.V. Pozostałe 3,39 proc. akcji należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczego.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku BGŻ zdecydowało w październiku, iż do debiutu giełdowego banku dojść ma nie wcześniej niż 1 maja 2011 roku i nie później niż do 22 stycznia 2012 roku. NWZA wyraziło także zgodę na zamianę akcji imiennych serii A, B, C, D, E i F banku na akcje na okaziciela.

W połowie lipca ubiegłego roku resort skarbu zakończył negocjacje z Rabobankiem w sprawie sprzedaży akcji Banku Gospodarki Żywnościowej, będących własnością Skarbu Państwa. MSP uznało, iż oferta nie była satysfakcjonująca.

W 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł. (PAP)

seb/ jow/ asa/

d2gwga6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwga6