Trwa ładowanie...
d3r4ehd

Bankructwo PNI może mieć negatywny wpływ na plany prywatyzacyjne PKP - Fitch

14.09. Warszawa (PAP) - Bankructwo PNI, spółki, którą Budimex odkupił kilkanaście miesięcy temu od PKP, ma neutralny wpływ na ratingi PKP w krótkim terminie, ale może nieść ze sobą...

Share
d3r4ehd

14.09. Warszawa (PAP) - Bankructwo PNI, spółki, którą Budimex odkupił kilkanaście miesięcy temu od PKP, ma neutralny wpływ na ratingi PKP w krótkim terminie, ale może nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla planów prywatyzacji innych spółek z grupy kapitałowej PKP - uważają analitycy Fitch.

PKP sprzedał PNI Budimeksowi w 2011 roku za 225 mln zł. To była dotychczas największa prywatyzacja spółki z grupy kapitałowej PKP. W sierpniu 2012 roku PNI złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości układowej, we wrześniu sąd ten wniosek zaakceptował.

Budimex oskarżył zarząd PKP, że przy sprzedaży PNI został wprowadzony w błąd, a po prywatyzacji PNI utracił kontrakty zawarte z PKP. W opinii agencji Fitch, może to spowodować trudności dla PKP przy kolejnych próbach sprzedaży swoich spółek, wydłużyć procedury i negocjacje z potencjalnymi nabywcami. (PAP)

pr/ ana/

d3r4ehd

Podziel się opinią

Share
d3r4ehd
d3r4ehd