Trwa ładowanie...
d1e3pxx
d1e3pxx
Gospodarka

Będą bezpośrednie pociągi Wieliczka - Kraków - Oświęcim

Od 1 września zaczną kursować pociągi łączące Wieliczkę, Kraków i Oświęcim. Nowa oferta PKP Przewozów Regionalnych ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie turystów, którzy chcą zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce oraz były hitlerowski obóz Auschwitz-Birkenau.
Share
d1e3pxx

Dyrektor małopolskiego oddziału PKP PR Ryszard Rębilas poinformował dziennikarzy, że stworzenie nowego bezpośredniego połączenia to również efekt porządkowania siatki po przejęciu spółki przewozowej przez samorządy wojewódzkie.

W sumie w ciągu doby będzie kursować 40 pociągów relacji Wieliczka Rynek - Kraków Główny - Oświęcim i z powrotem, ze średnią częstotliwością 60 minut. Zastąpią one 58 pociągów dotychczas kursujących pomiędzy miejscowościami leżącymi na tej trasie.

Bilety na tej trasie sprzedawane będą w ramach promocji "Połączenie w dobrej cenie", dzięki czemu będą o ponad 30 proc. tańsze od cen dotychczas obowiązujących. PKP PR chcą w ten sposób stać się konkurencją dla busów i autobusów kursujących na trasach podmiejskich.

W budżecie województwa małopolskiego na ten rok dotacja na dofinansowanie kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich wynosi ponad 48 mln zł. Na trasach wojewódzkich kursuje dziennie 325 pociągów.

d1e3pxx

Podziel się opinią

Share
d1e3pxx
d1e3pxx